Maršrutai - Plaukimas baidarėmis

baidarių nuoma

Vilnia

Plaukimas baidarėmis Vilnele

Vilnia, dažniau vadinama Vilnele, yra šaunus pasirinkimas ieškantiems nuotykių. Dauguma linkę šią upę vadinti net ekstremalia, tačiau galime nuraminti: nors srovė gana stipri, o posūkių ir kliūčių daug, plaukimas Vilnele nebus vien tik stresas ir didelis iššūkis. Šia nuostabiomis vietomis vingiuojančia upe gali plaukti dauguma nors porą kartų jau laikę baidarės irklus savo rankose.

Siūlomi baidarių maršrutai Vilnele

Populiarus trumpas ir smagus plaukimas – Belmontas – Baltasis tiltas (1:30 – 2:30 val.) Pradėdami plaukimą gamtoje praplauksite nuostabųjį Vilniaus senamiestį.

Atstumas 13 km, trukmė 1:30-2:30 val.

Norintiems skirti kiek daugiau laiko siūlome – Naujoji Vilnia – Baltasis tiltas (3-4 val.) Puiki galimybė pamatyti pačias gražiausias Vilniaus vietas.

Mickūnai – Vilnius (4-6 val.)
Lavoriškės – Naujoji Vilnia (6-8 val.)

Dviejų dienų plaukimas Vilnele

Dviejų dienų plaukimas Vilnele – rimtas iššūkis bei puikus pasirinkimas ieškantiems išties aktyvaus laisvalaikio ir gausybės nuotykių. Pasiruoškite tinkamai, imkite irklus, šokite į baidarę ir plaukite nuo Lietuvos pakraščio iki Vilniaus, pakeliui apsistodami sodyboje.

Kena – Baltasis tiltas.

Manote, kad Vilnele plaukti gali būti pernelyg sunku? Svarbiausia įvertinti esamas sąlygas. Vilnios upė ypač srauni ir gausi vandens nutirpus sniegui, tad pavasarį šios upės verčiau nesirinkti, jei nesate labai patyrę. Tuo tarpu jei norite ekstremalių pojūčių – puikios galimybės šia upe plaukti netgi ankstyvą pavasarį, tereikia pasiruošti šiltų ir sausų rūbų bei pasitikėti savimi.

Rezervacija

Neris

Plaukimas baidarėmis Nerimi

Plaukimas Nerimi dažniausiai suvilioja šeimas, didesnes draugų kompanijas, įmones. Tačiau tai puikiai tinkama upė net ir poroms, kurios nori romantikos, ramybės ir nesudėtingo irklavimo. Nepaisant to, jog upė yra plati, o plaukti joje iš tiesų lengva, po plaukimo emocijų būna tikrai nemažai.

Rekomenduojamas maršrutas

Populiariausias maršrutas plaukiant Nerimi yra nuo Ožkinių (Verkių sen.) iki Baltojo tilto pievos. Tai užima keletą valandų, yra nesunku įveikti ir pakanka įspūdžiams bei gerai nuotaikai. Šį maršrutą nesunkiai įveikia mažiau patyrę irkluotojai, šeimos su mažamečiais vaikais, vyresnio amžiaus žmonės. Mėgstantiems irkluoti greičiau – šis maršrutas gali būti per trumpas.

Atstumas ~15 km, trukmė ~3-4 val.

Kiti maršrutai

Verkių malūnas – Baltasis tiltas (~10 km, 1-2 val.)

Nemenčinė – Baltasis tiltas (~33 km, 6-8 val.)

Baltasis tiltas – Vievis (~55 km, 8-10 val.)

Baltasis tiltas – Stirniai (~25 km, 4-6 val.)

Dviejų dienų plaukimas Nerimi

Norintiems pasimėgauti baidarėmis visą savaitgalį ar kitas dvi laisvas dienas rekomenduojami dviejų dienų maršrutai. Galima nakvynė palapinėse arba pakeliui esančiose sodybose. Siūlome šiuos maršrutus:

Buivydžiai – Baltasis tiltas (~65 km)

Baltasis tiltas – Kernavė (~70 km)

Dviejų dienų plaukimas baidarėmis – iššūkis, reikalaujantis šiokio tokio pasirengimo ir kantrybės. Rekomenduojame tikriems kelionių fanams!

Vilnius Kaunas

Tikriems plaukimo entuziastams – plaukimas Nerimi iš Vilniaus į Kauną! Tai net trijų dienų kelionė, kurios metu įveiksite ~170 km. Rekomenduojame išbandyti ištvermės žygių gerbėjams. Plaukiant tris dienas teks su savimi gabenti visą amuniciją, įskaitant palapinę, maisto rengimo įrangą lauko sąlygomis, taip pat atsarginių sausų drabužių. Nakvynės vietas padėsime rasti, yra galimybė nakvoti tiek stovyklavietėse, tiek sodybose, tačiau siekiantiems maksimaliai įdomių pojūčių siūlome rinktis nakvynę palapinėse. Tai gali būti puikus žygis draugų kompanijai ar įmonės kolektyvui. Rekomenduojame!

Rezervacija

Vokė

Plaukimas baidarėmis Voke

Dažnai užmiršta, tačiau patyrusių baidarių gerbėjų puikiai žinoma Vokės upė yra tikrai dėmesio vertas pasirinkimas. Nuo ramaus pasiirstymo iki gana ekstremalaus plaukimo – Vokė permaininga upė, ryškiai išsiskirianti iš dviejų populiariausiųjų – Neries ir Vilnelės. Siūlome dienos / pusdienio maršrutus, kurie išmėginti įvairių baidarių gerbėjų ir sulaukia nemažai teigiamų įvertinimų. Esant poreikiui, galime pasiūlyti ir kitokio ilgio bei trukmės maršrutą, kadangi prie upės privažiuoti ir baidares į vandenį nuleisti galima daugybėje skirtingų vietų.

Mūrinė Vokė – Neries santaka

Plaukimas Voke nuo Mūrinės Vokės iki Neries santakos užims 2-3 valandas, per kurias smagiai nuirkluosite apie 10 kilometrų. Puikus pasirinkimas neskubantiems ir norintiems lengvai atsipūsti.

Kiti vienos dienos maršrutai

Pradėdami nuo Senojo Gardino plento ir baigdami plaukimą Neries santakoje plaukime užtruksite 3-4 valandas, per kurias įveiksite 15 km.

Norintiems plaukti kiek ilgiau siūlome maršrutą nuo Pagirių iki tos pačios vietos – santakos su Nerimi. Plaukimas truks apie 5-7 val., o įveikiamas maršrutas bus apie 23 km.

Plaukdami Vokės upe pamatysite tiek laukinę, tiek stipriai civilizacijos paliestą gamtą, o pačioje upėje yra nemažai įvairių kliūčių, vienos kurių lengvai apiplaukiamos, kitos privers palaviruoti daugiau. Upė puikiai tinkama vienos dienos žygiams, tuo tarpu norintiems plaukti ilgiau siūlome kelionę tęsti Nerimi.

Vokėje yra kur kas mažiau plaukiančiųjų, tad ieškantiems daugiau privatumo ir ramybės plaukiant, ši upė tiks kur kas labiau nei populiariosios.

Rezervacija

Merkys

Plaukimas baidarėmis Merkiu

Vienas iš įdomesnių ir paprastesnių būdų pabėgti nuo Vilniaus miesto šurmulio – plaukimas Merkiu. Merkys – nuostabi upė, vingiuojanti pietryčių Lietuvoje, atitekanti į mūsų šalį iš Baltarusijos ir įtekanti į Nemuną. Merkys vingiuoja pro daug gražių gyvenviečių. Dauguma baidarių nuomotojų siūlo plaukti Merkio žemupiu, tačiau mes siūlome išmėginti ir patirtį malonių akimirkų plaukiant upės aukštupiu. Merkys visai netoli Vilniaus, tačiau jei nenorite visai nutolti nuo miesto, siūlome plaukti Nerimi ar Vilnele.

Rekomenduojamas maršrutas

Merkinė – Jašiūnai. Vienos pilnos dienos, 18 km ilgio maršrutas. Maršrutas puikiai tinka tiek patyrusiems, tiek ir rečiau plaukiojantiems asmenims, šeimoms, didesnėms kompanijoms.

Kiti vienos dienos maršrutai

Turgeliai – Jašiūnai. Vos keliais kilometrais ilgesnis, tačiau gerokai sunkesnis vienos dienos maršrutas, skirtas labiau patyrusiems plaukimo baidarėmis gerbėjams. Ilgis ~24 km.

Vilkiškės – Jašiūnai. Ieškantiems trumpo, nesudėtingo, tačiau įdomaus plaukimo puikiai tiks 10 km ilgio maršrutas. Plaukimo trukmė ~3-4 val.

Kačėnai – Šližiūnai. ~13 km maršrutas, kurį turėtumėte įveikti per 3-4 val.

Jašiūnai – Rūdininkai. 20 km ilgio maršrutas, skirtas visai dienai. Rekomenduojame tiems, kurie jau yra plaukę iki Jašiūnų.

Plaukimas Merkiu dvi dienas

Merkys pakankamai ilga ir išties įdomi upė, todėl puikiai praleisite
laiką pasirinkę dviejų dienų maršrutus. Galime pasiūlyti tiek nemokamas
valstybines stovyklavietes, tiek ir padėti sutarti dėl mokamų privačių
stovyklaviečių su daugiau patogumų.

Rezervacija

Aukštaitija

Plaukimas baidarėmis Aukštaitijoje

Aukštaitija – ežerų kraštas. O kur ežerai – ten dažniausiai ir upės. Nuostabūs Aukštaitijos baidarių maršrutai puikiai tiks ir šeimos plaukimui, ir didelėms draugų kompanijoms ar įmonių kolektyvams, kadangi maršrutų pasirinkimas yra ypač didelis. Pasiplaukiojimui galima rinktis tiek pačias populiariausias, daugeliui puikiai pažįstamas upes, tiek ir nedideles, mažai kam žinomas ir gerokai nutolusias nuo civilizacijos.

Žeimena

Baidarės Žeimena plaukia taip dažnai, jog ši upė spėjo gauti baidarių autostrados pravardę. Nepaisant didelio turistų skaičiaus, plaukimas Žeimena nebus sudėtingas ir laisvai prasilenksite su kitais plaukikais, mat upė gana plati, neturi daug užvartų ir kitų kliūčių. Dėl to ši upė dažnai laikoma gana nuobodžia, tačiau iš tiesų ji patinka daugumai. Greta Žeimenos upės gausu įvairių stovyklaviečių, tad tai puikus pasirinkimas, norintiems pailsėti porą dienų.

Lakaja ir jos ežerai

Lakaja – gana siaura, tačiau pakankamai vandens turinti upė, pratekanti ne vieną ežerą ir galiausiai įtekanti į Žeimenos upę. Plaukimas Lakaja ir Žeimena labai populiarus dviejų dienų maršrutams, šią upę renkasi ir šeimos su vaikais.

Būka

Įdomi, vingiuota, kartais sudėtinga, o kartais visai paprasta upė ir ežerai pakeliui – tai plaukimas Būka. Plaukdami šia upe ne tik praplauksite vieną žymiausių Aukštaitijos Nacionalinio parko vietų – Ginučių malūną (dažnai tai gera finišo vieta), bet taip pat ir galėsite išvysti vienintelį Lietuvoje ežerą, esantį saloje Baluošo ežere.

Kitos Aukštaitijos upės

Aukštaitijos baidarių maršrutai tikrai neapsiriboja trimis upėmis, todėl kviečiame Jus skambinti mums ir mes padėsime Jums išsirinkti patį geriausią variantą. Trokštantiems plaukti daugiau nei vieną dieną padėsime rasti nemokamą ar mokamą stovyklavietę, užsakyti sodybą (vasaros metu didelis užimtumas – planuokite iš anksto!)

Rezervacija